Pobierz Przedporodową Checklistę i Listę Wyprawkową!

Jeśli spodziewasz się pierwszego dziecka to mam dziś dla Ciebie coś ciekawego! Od kilku ładnych tygodni siedzę w tematach przygotowawczo – wyprawkowych. Nie mam doświadczenia, więc o wszystkie wątpliwe kwestie pytam znajome mamy. W rezultacie stworzyłam listę rzeczy, które chcę zrobić przed porodem i oczywiście listę wyprawkową. Pomyślałam, że czemu by się tym z Wami nie podzielić?

 

Chcę zaproponować Ci konkretne narzędzie. Zamiast wypunktowywać tutaj co i dlaczego chcę zrobić, stworzyłam dwie listy, które możesz wydrukować i od razu z nich skorzystać, jeśli tylko masz na to ochotę.

wyprawka

Przedporodowa Checklista

Pierwsza lista to Przedporodowa Checklista. O co tu chodzi?

Czas po urodzeniu dziecka bywa naprawdę trudny, dlatego ja chcę go sobie maksymalnie ułatwić. W połogu chcę się skupić na dojściu do siebie, rozkręcaniu laktacji i po prostu na opiece nad dzieckiem. Ilość dodatkowych rzeczy, którymi trzeba się zająć chcę zmniejszyć do minimum. Dlatego jakiś czas temu spytałam znajome mamy co warto zrobić przed porodem, kiedy tego czasu jest zdecydowanie więcej. Tak powstała Przedporodowa Checklista.

Oczywiście każdy żyje w innych warunkach i nasze potrzeby mogą się różnić. Potraktuj tę listę jako inspirację, wykreśl to co Cię nie dotyczy, dopisz dodatkowe punkty lub po prostu zrób swoją zupełnie inną listę. Ważne, żebyś miała narzędzie, które choć trochę pomoże Ci ogarnąć niezbędne kwestie przed porodem, tak żebyś później mogła się skupić na tym co najważniejsze.

wyprawka

Lista Wyprawkowa

Sporządzenie tej listy było dla mnie dużo prostsze. Po pierwsze, z doświadczenia zawodowego wiedziałam mniej więcej co jest niezbędne na początek. Po drugie, jestem totalną minimalistką i od zawsze wiedziałam, że chcę zaopatrzyć się tylko w to co jest absolutnie konieczne i że zawsze w razie czego zawsze można coś dokupić.

Żeby ułatwić sobie sprawę skorzystałam z listy mojej siostry, która z kolei bazowała na listach znajomych. Trochę skreśliłam, trochę pozmieniałam i tak powstała moja podstawowa Lista Wyprawkowa.

Myślę, że ta lista to doskonały punkt wyjścia dla wszystkich zagubionych rodziców, którzy nie mają pojęcia od czego zacząć. Jednak tutaj znowu pamiętaj, że każdy ma inne potrzeby. Może nie podchodzisz do życia tak minimalistycznie jak ja. Bez skrępowania skreślaj, zmieniaj i dopisuj to co Tobie konkretnie jest potrzebne.

wyprawka

Lista Wyprawkowa to lista rzeczy, które trzeba kupić, nie obejmuje wszystkich rzeczy, które trzeba zabrać do szpitala (np.szczoteczki do zębów itp.). Ale spokojnie, taką listę też przygotowałam, już dawno temu, znajdziesz ją tutaj.

 

Skoro już wiesz co i jak to zapraszam Cię do skorzystania z moich list, mam nadzieję, że będą przydatne. Daj mi znać jak Ci się podobają!

Pobierz Przedporodową Checklistę i Listę Wyprawkową!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *