Seks po ślubie?!

Postanowiłam zająć się bardzo delikatnym tematem, a mianowicie seksem! Mi i mojemu mężowi udało się wytrwać bez seksu do ślubu i szczerze – to była najlepsza decyzja w moim życiu, jednak uświadomiłam to sobie w pełni dopiero po ślubie. Być może myślisz, że jestem bardzo staroświecka albo pobożna. Chcę Ci jednak pokazać mój punkt widzenia pomijając zupełnie temat religii czy wychowania. To co piszę wynika z mojego doświadczenia i rozmów z innymi kobietami, to moje przemyślenia, z którymi nie trzeba się zgadzać.

 

Dlaczego moim zdaniem warto poczekać do ślubu

  • Seks to ogromna intymność. Zdawałam sobie z tego sprawę wcześniej, jednak ,,po fakcie” uświadomiłam to sobie jeszcze bardziej. Współżycie to oddawanie drugiej osobie całego siebie, nie tylko ciała, ale też emocji i uczuć. Warto współżyć z osobą, która Twoje emocje i uczucia rozumie i akceptuje.
  • Seks to wzięcie odpowiedzialności – za osobę, z którą współżyjesz i za dziecko, które może się począć. Niezależnie od tego jakie metody antykoncepcyjne stosujesz, zawsze istnieje minimalne ryzyko zajścia w ciążę. Dla mnie moment ślubu był jasnym komunikatem: ,,Cokolwiek by się nie działo on mnie nie zostawi”. Oczywiście wiedziałam to też przed ślubem, jednak publiczna deklaracja wiąże bardziej niż obietnice szeptane do ucha. Podsumowując: zawsze jest szansa na zajście w ciążę i jako osoba odpowiedzialna chcę, żeby dziecko miało pełną rodzinę.
  • Na początku współżycie sprawia trudności (nie znam kobiety, która by tego nie potwierdzała). Wszyscy o tym wiedzą, ale NIKT o tym nie mówi. Dobrze jest to przeżywać z osobą, której się w pełni ufa.
  • Brak seksu uczy kreatywności. My dzięki temu, że przez 7 lat znajomości nie współżyliśmy nauczyliśmy się spędzać ze sobą czas w inny sposób, co się bardzo teraz przydaje np. w czasie dni płodnych. Poza tym mój mąż wie, że czasami musi mnie przytulić tak po prostu, bo oprócz seksualności mam też inne potrzeby.

Napisałam Wam o moich przemyśleniach, jednak warto też zwrócić uwagę na aspekty medyczne:

  • Wczesne rozpoczęcie współżycia i duża ilość partnerów seksualnych zwiększa ryzyko zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową m. in. kandydozą, rzeżączką, kiłą, chlamydiozą. Drogą płciową przenoszone są także wirusy takie jak HSV ,HCV lub HIV.
  • Drogą płciową przenosi się wirus HPV, który odpowiada za powstawanie raka szyjki macicy.
  • Współżycie seksualne u nastolatek, młodych kobiet może prowadzić do częstych, nawracających infekcji  układu moczowo – płciowego. Flora bakteryjna pochwy zmienia się i dojrzewa wraz z wiekiem. Ogólnie częsta zmiana partnerów seksualnych również może prowadzić do częstych infekcji.

 

Mam świadomość, że znajduję się w niewielkim procencie społeczeństwa i moje poglądy będą dla wielu osób nienormalne.  Świata nie zmienię, każdy jest wolny i decyduje za siebie. Dajcie znać co Wy o tym myślicie!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *